Sen o Ameryce!
6 października 2015
Wyjątkowe istnieje więc, co inne…
6 października 2015

Azja dodatkowo jej wpływy!

W polskim kraju, coraz modniejsza staje się nauka języków obcych. Nie obchodzi nas już jednak tylko doszkalanie języka angielskiego na wszystkim z dowolnych poziomów. Zaczyna nas obchodzić również inna kategoria języków, a wśród nich chiński i japoński. Człowiek mógłby stwierdzić po co uczyć się takich języków, którymi nie porozumiewa się w Europie. Tymczasem, nie każdy tworzy swoją przyszłość z ostatnim rzeczywiście kontynentem. Niemałe grono z nas ma całe nasze życie przenieść do Azji, gdyż fascynuje się sztuką i kulturą tamtejszych społeczności. Sama nauka języka chińskiego lub japońskiego to właśnie początek. W walkę wchodzi tu również poznanie zupełne innej mentalności, która odstaje od europejskiej. Nikomu nie trzeba udowadniać, że światy azjatyckie są pięknymi, różnorodnymi obszarami, którymi niestety się nie zainteresować. Chodzi tu również o ukształtowanie terenu, przyrodę, jak jeszcze nowe obiekty, jakich nie ma nigdzie indziej. Gra tym, Chiny są centrum produkcji najbardziej modnych firm na świecie, przez co przenikają one do polskiego państwa i każdego nowego zakątka świata. To, co widoczne gołym okiem, a więc zabytki sieci i produkcji, specyficzna kuchnia i sztuka, są tylko etapem tego, co oddziałujące na ostatnim silnym kontynencie. Najbardziej intrygujący stają się ludzie. Ich myślenia, zachowania, wychowanie, wartości, jakie wyznają i wszystko co wokół nich się dzieje. Niektóre prawa, z jakimi pragnie wiązać się społeczność Korei Północnej czy Chin, płacą się nam okrutne. Tam jednak, trzeba z nimi wejść do programu dziennego, ponieważ tak po prostu tworzy być. W terenach azjatyckich można znaleźć to mnóstwo piękna, cudownych krajobrazów, niezwyczajnych wynalazków techniki, lecz też wiele praktyk, które dla przeciętnego Europejczyka robią się złe i stałe.

Comments are closed.