Różne smaki bułek!
6 Październik 2015
Zrób chleb na zakwasie
6 Październik 2015

Jak osiągnąć zakwas na chleb?

Każdy kto dotychczas wypiekał wyłącznie chleb na drożdżach, powinien też spróbować zrobić go na domowym zakwasie. Mimo iż wydaje się żyć ostatnie zajęciem dużo trudniejszym , niż w przypadku zwykłego chleba, to raczej oczywiście nie jest. Żeby zrobić zakwas na chleb potrzebne będą nam jedynie dwa składniki, a więc woda oraz mąka. Już więc potrafi wydawać się zaskoczeniem, bo mogliśmy sobie wymyślić bardziej skomplikowaną recepturę. Trzecim elementem jednak, jaki musimy wziąć pod przyczynę jest okres. Nie wystarczy nam zatem zmiksować tych artykułów oraz po sprawie, ale chwilę poczekać na planowany efekt. Jednocześnie, kiedy zjednamy wodę z mąką, robimy wtedy w słoiku na kilkoro dni, by wyszła spośród tego kwaskowata masa. Ta z zmiany będzie inspiracją do tego, żebym nasze pieczywo rosło także zajmowałoby charakterystyczny posmak. Jedną z zalet chleba na zakwasie stanowi jego mocny miąższ. Umieszczając się na ostatniej mieszaninie można polegać na tym, że polskie pieczywo będzie dłużej świeże. Przy chlebie drożdżowym nie spotkamy takich stron, czyli wypieki na zakwasie są tutaj wyraźną przewagę. Ponadto, przy tej grupie szybciej przyjmuje się wartości odżywcze, jakie posiada w sobie chleb. Nie da się więc zaprzeczyć , że upieczenie chleba na zakwasie nie jest skomplikowane , i potrzeba zwyczajnie pewnego etapu.  

Comments are closed.