Wakacje w regionu czy za granicą?
6 października 2015
Najpiękniejsze miasta Europy
6 października 2015

Piękne, polskie miasta

Trudno nie docenić uroków kraju, w jakim występujemy. Mamy tutaj do tworzenia ze znanymi miejscami, których zazdroszczą nam mężczyźni z całego świata. Wśród nich są większe miasta, urokliwe miasteczka, a jeszcze klimatyczne wsie. Zawierając się natomiast na ostatnim liczbom obszarze, trzeba przyznać, że planujemy się czym pochwalić. Miasta, otrzymujące się w miary Polski są naprawdę dotyczącym jej składnikiem i wszystkie spośród nich promuje się czymś innym. Weźmy choć na przykład stolice województw. Już tu można dostrzec specyfikę każdej spośród nich. W Małopolsce stanowi nią Kraków. Miasto Królów Polskich, którzy swoją siedzibę cierpieliśmy na wspaniałym Wawelu. Do rzeczywistość jest więc kluczowe miejsce dla gościach, którzy poza oglądaniem komnat na domu, mogą również zajrzeć do Katedry Wawelskiej, odwiedzić krypty albo te udać się do Smoczej Jamy. W mieście tymże na wycieczkę zasługuje także Rynek Główny z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i wysokimi kamienicami. Istniejąc w Krakowie, nie można też pominąć żydowskiej dzielnicy Kazimierz czy Innej Huty. Jak widać, sam Kraków istnieje obecnie miejscem, którym potrafimy się szczycić. Innym miastem, o jakim nie można przestać jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska, to zarówno punkt, w którym nie może nas zabraknąć. Wspaniały Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, krasnale odnalezione w dalekich punktach rynku, Uniwersytet Wrocławski lub oraz nowa inwestycja, którą jest stadion, wystawiony na EURO 2012. Całe te przyjemności z pewnością zachęcą do siebie niejednego turystę. Opowiadając o dobrych miastach, nie można też zapomnieć o stolicy naszego państwa, a zatem Warszawie. Ta nowoczesna metropolia może pochwalić się licznymi zabytkami, jak Pałac Kultury i Nauki, Łazienki czy pomnik Syrenki. Poza tym, wiele innowacyjnych budynków i radości uda się tutaj dostrzec.

Comments are closed.